Голема трагедија се случи во селото Велика Грабовница каде четиригодишно дете се удави во семејниот рибник.Неговиот татко имал рибник во близина на семејната куќа и детето си играло во дворот.

Татко кој бил тука не го забележал а згора на тоа вратата од базенот била отворена.Детето ги гледало рибите и во еден момент паднало во вода. Татко често ја врзувал вратата за Д.С не побегне таму, но овојпат судбината сакала да ја заборави.

Кога виделе дека го нема се стрчале кон базенот но ја забележале само црвената јакна додека детето било потонато на површината.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.