Татко ги убил своите три деца во населбата Мали Лаг во Бихаќ, Босна и Херцеговина. По ова тој извршил самоубиство. Децата кои вечерва настрадаа се на две пет и седум годишна возраст.

Според првичните информации попладнево, околу 17 часот, полицијата ја повикал неговиот шура кој живеел во истата куќа. Неофицијално, причина за убиството и самоубиството се семејни проблеми. Сопругата го оставила пред 20 дена. Тој тогаш и кажал дека ако ја остави ќе го изврши злосторството.

Соседите рекле дека семејството било сосема нормално до пред некој ден, кога започнале проблемите.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.