Дваесет и едногодишна девојка од Нов Сланкамен, село во близина на Стара Пазова (Србија) пријавила во полиција дека нејзиниот татко се обидел да ја силува.

Полицијата веднаш реагирала и го привела таткото на девојчето.

По предлог на обвинителството, таткото е притворен додека трае истрагата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.