Се огласи и возачот на автобусот кој ја откина раката на српската водителка Деа, и тоа на само две минути до нејзиното работно место.

Се обидов да го избегнам автомобилот, возев споро, но вода имаше на улицата, вели возачот Драган.

Водителката стоела на тротоар и разговарала со возачот со кој направила сообраќајка, а на неа налетал автобусот и и ја фатил раката која потоа итната помош и ја ампутирала.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.