Капетенот на „Ер Србија“, Светислав Враниќ ги донесе првите респиратори во Србија, а почина од короната пред неколку дена.

Капетанот на „Ер Србија“, Светислав Враниќ почина како резултат на последиците од коронавирусот, а неговата сестра Дуња вели дека тој ги донел првите респиратори во Србија, и дека судбината се поиграла со него и го завршил животот на респиратор.

Сега бев со неговата сопруга, таа е скршена од болка како и сите ние. Тој беше нашата поддршка и поткрепа. Летањето му беше живот. Леташе од својата 17 година, вели сестрата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.