Владимир Кецмановиќ, чиј син Коста (13) на 3 мај во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар уби девет негови пријатели и училишниот чувар Драган Влаховиќ, смислил план да го промени својот физички изглед за да избегне крвна одмазда, за која верува дека ја чека него ако замине на слобода.

Освен што ослабел многу тој сега ја расте и брадата и косата.

Неговата цел целосно да го промени физичкиот изглед за луѓето да не го препознаат доколку излезе од затвор. Планира да ја зголеми брадата и косата и да ослаби многу за да изгледа поинаку кога ќе излезе на слобода.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.