Страшна сообраќајка се случи во Швајцарија во местото Дорнах. На лице место загина Милан кој имаш 22 години кој е Србин и Оливер кој најверојатно е Македонец.

Милан купил ново „Бе -ем -ве“ и со својот пријател излегле да го пробааат. Но поради големата брзина се забиле во дрва и загинале на лице место.

Очевдци велат дека на тоа место често се случувале несереќи но оти на двајцата другари им немало спас поради силината на ударот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.