И.М.(56) од Богатиќ уапсен е поради сомневање дека со синот У.М.(23) сексуално ја вознемирувал ќерката Ј.М.(12) која како девојче од 1,5 година ја крстил тогашниот шеф на полицијата, Ивица Дачиќ.

Тие двајцата се осомничени за дело, недозволливо полово вознемирување. Како што неофицијално се дознава, девојчето е најмлад член на повеќечленото семејство, кое подолго време било сексуално злоставувано со знаење на мајката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.