Страотна сообраќајка се случила денеска во Словенија. Жртва беше возач на камион на кого налета Опел Корса на обиколницата кај Љубљана.Возачот на камионот сакајќи да го избегне нагло свртил десно, ја проби заштитната ограда и падна во провалија. 53 годишниот камионџија за жал загина на лице место.

 

Погледнете го видето од сигурносните камери но ве предупредуваме дека може да биде вознемирувачко

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.