Солун, исто така, беше погоден од ужасната бура што во вчера вечерта однесе седум животи на Халкидики. Видеото снимено од телефон го прикажува ужасниот момент на удар на гром во зграда во центарот на градот.

Најмалку седум лица, вклучувајќи и шест туристи, загинаа во силната бура што ја погоди северна Грција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.