Иван Столковиќ бара веднаш да се обрати до Српско-рускиот хуманитарен центар со седиште во Ниш, кој ги има сите капацитети истиот момент да тргне во гаснењето на пожарите во нашата држава, особено во општините Старо Нагоричане и Кочани каде што ситуацијата е драматична и се заканува да предизвика човечки жртви и огромни материјални штети.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.