Осумдесет и тригодишниот М.Ј. од Нови Сад кој е обвинет за обљуба на осумгодишно момче ќе остане зад решетки до 15 мај.

Обвинетиот беше уапсен на 7 мај минатата година под сомнение дека попладнето, околу 14.30 часот, одвел момчето во блиската шума во близина на плажата Шодрош во Нови Сад и извршил обљуба врз детето.

Злоставувањето на детето го спречиле две жени кои повикале полиција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.