Дијана Хркаловиќ имала совршен план како да избега од Србија. Пред две години во Општина Земун си извадила нова лична карта со ново име и презиме.Таа станала Ника Рина а документот бил издаден во општина Земун.

Како Ника Рина слободно неколкупати била во Израел и бидејќи името и презимето наликуваат на тамошните планирала да си го смени личниот опис со пластична операциј  и да стане потполно нова личност.

Неколку месеци престојувала во Тел Авив но се вратила по барање на тогашниот минитер за за внатрешни работи Небојша Стефановиќ со кој се блиски пријатели, пишува „Објектив.рс“.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.