Велимир Беливук стана татко по третпат. Неговата сопруга Бојана се породила во приватна клиника во Белград додека тој е во притвор. Таа побегна во Грција но непосредно пред породувањето се врати во Србија.

Велимир и Бојана веќе имаат син и ќерка. Веља бил многу задоволен од приновата и се надева дека наскоро ќе го види бебето.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.