Министерот за надворешни работи на Србија, Никола Селаковиќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Бугарија.

Посетата се реализира на покана од вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева.

Од српското Министерство за надворешни работи соопштуваат дека покрај разговорите со министерката Захариева, шефот на српската дипломатија ќе има одделни средби и со бугарскиот претседател Румен Радев и со премиерот Бојко Борисов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.