38 годишниот Саша Перкиќ, ММА борец во Америка каде живееше и работеше, подлегна на повредите нанесени со нож .

Со наслов ,,Српскиот воин избоден со нож“, неколку портали во САД известија за настанот, без притоа да наведат како дошло до инцидентот и зошто е убиен.

Сепак, потсетуваат дека во јануари 2017 година , Перкиќ ги претепал крадците кои се обиделе да му го украдат автомобилот на еден паркинг, а полицијата преку ДНК од крвта на неговите раце ги лоцираше криминалците.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.