Пратеник на парламентарна партија на мобилен гледал филмови за возрасни додека Националното собрание расправало за европскиот план за Косово!

На видеото кое се појави на социјалните мрежи, јасно се гледа како овој пратеник, седнат во собраниската клупа, повеќе од минута и пол ја гледа акцијата на мобилниот телефон, додека продолжува жестоката дискусија за најважното национално прашање во Србија. Додека гледа видео со експлицитна содржина, овој заменик не обрнува ни внимание на многубројните колеги кои седат во клупите до него.

Иако на видеото не се гледа неговото лице и не може со сигурност да се утврди неговиот идентитет, на Твитер се тврди дека станува збор за Звонимир Стевиќ, пратеник од Социјалистичката партија на Србија.

Дебатата за Косово во Народното собрание се одржа во четврток и петок на 3 и 4 февруари.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.