Српската полиција запленила 80 килограми марихуана, откако бил уапсен М.Р. (37) кој е осомничен за забрането произведување и продавање на опојни дроги.

Полиција го уапсила мажот на автопатот Белград – Ниш.

Во возилото на уапсениот се пронајдени девет пакети на марихуана.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.