Иако во Австрија има се повеќе заразени од корона вирусот, тоа како да не им пречи на мигрантите да си продолжат со нормалниот живот. Оваа фотографија ни доаѓа од Виена каде поголема група мигранти без никаков страв си правеле свадба додека останатите станари во квартот гледале со неверување

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.