Српските туристи со часови чекаат на граничниот премин Кулата во Бугарија за да влезат во Грција и да одат на море.

Грчките погранични служби ги тестираат за ковид-19 сите српски туристи пред да влезат во нивната земја.

Според информациите на српските портали кои се базирани од сведочења од лице место на социјалните мрежи, пред граничниот премин од бугарска страна има повеќекилометарска колона и уште толку пред грчката граница.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.