Србија денеска го сруши рекордот на имунизирани граѓани.

Имено, од утринава до овој момент во Србија се вакцинирани дури 54 илјади граѓани.

Според информациите, се проценува дека до крајот на денешниот ден овој број ќе порасне на 59.000.

Исто така, според бројот на пријави за вакцинација се очекува во текот на утрешниот ден овој рекорд повторно да биде срушен.

Се проценува дека утре во Србија би можеле да бидат вакцинирани околу 70 илјади граѓани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.