Коронавирусот во Србија е потврден кај 2.677 лица во последните 24 часа, а во исто време од овој вирус починале 48 пациенти.

Тестирани се 15.968 лица. На респиратор се приклучени 210 пациенти.

Од почетокот на епидемијата, тестирани се 6.743.631, позитивни се 1.244.169, а починале 11.433.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.