Наспроти официјалните власти некои грчки граѓани не се вознемирени од трагичниот инцидент во Македонија.

Наместо изрази на сочувство и тага дел од грчки читатели реагираат срамно и нечовечки на големата трагедија во која загинаа 14 луѓе. На објавата на грчката телевизија Скај за трагедијата дел од читателите не изразуваат сочувство туку се бунат зошто телевизијата земјава ја нарекува Македонија сугерирајќи да се нарекува Скопиа.

Извор: Експрес


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.