На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како спасувачите се борат да ги извлечат мртвите и ранетите луѓе под урнатините, по земјотресот кој ја погоди Албанија.

На видеото се гледа како луѓето ги бараат своите роднини под урнатините, па дури и преку медиумите.

Може да се видат и жени како плачат, избезумени луѓе и една мачна слика од последиците на еден од најсилните земјотреси кои ја погоди Албанија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.