Здравствената состојба на српскиот претседател Александар Вучиќ е стабилна, тврдат извори од Воено-медицинската академија, пренесуваат спрските медиуми. Сепак се уште не се знае до кога ќе биде задржан во болницата и тоа ќе зависи од проценката на лекарите.

Српскиот претседател Александар Вучиќ е примен на Воено-медицинската академија  поради кардиоваскуларни проблеми, соопшти Генералниот секретаријат на претседателот на Србија.

Вучиќ бил хоспитализиран вчера, во доцните попладневни часови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.