Вулканизерот Горан Јанковиќ (37) најверојатно го извршил масакрот во Нови Сад кога упаднал во родителската куќа на својата сопруга Мирјана Јанковиќ (32) и ги убил неа и нејзините родители 57 годишниот татко и исто толку годишната мајка.

За да биде поголема трагедијата , стравичниот злостор го гледале синовите на Горан и Мирјана, а постарото момче успеало некако да дојде до телефон и да го повика својот вујко на помош. За жал било предоцна.

-Се претпоставува дека прво го убил дедото . Потоа на Мирјана и ја смлечкал главата а на крај и пресудил и на бабата. Крв било насекаде а најужасно било што децата биле присутни . Кога влегол во куќата вујкото кој пристигнал за само неколку минути, едното дете било во креветот со мајката , а другото со бабата, пишуваат српските медиуми.

Пријателите на убиеното семејство рекле дека Мирјана и Горан неколкупати се разделувале и смирувале, бидејќи тој бил насилен.

Полицијата ги блокирала сите излези од Нови Сад во потрага по осомничениот монструм. Патролите ги запирале и претресувале скоро сите автомобили. Градот го надлетувале и хеликоптери а во потрагата за Јанковиќ се вклучила и војската.

Сосетката ги открива последните зборови кои ги слушнала од куќата каде се случило тројното убиство, открива српски Курир.

Првата сосетка на Бранислава и Нада Пајиќ, кои зетот Горан Јанковиќ брутално ги убил, а потоа и нивната ќерка Мирјана Јанковиќ, ги открива последните зборови кои ги слушнала од куќата на стравот во Нови Сад, пишува курир.рс

Таа слушнала бучава и го отворила прозрецот, а потоа ја здогледала Нада Пајиќ која извикала – „Зете, задоволен ли си сега?“.

Сосетката веднаш му рекла на својот син да оди кај нив и да види што е работата, но веќе било предоцна.

Набргу потоа, Горан ја убил и сопргуата Мирјана, додека нивните деца го гледале хоророт.

Полицијата веднаш дошла на лице место. Потрагата за Горан Јанковиќ, кој моментално е единствениот осомничен за масакрот и понатаму трае.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.