Чедомир Јовановиќ кој беше истакнат политичар во времето на Зоран Ѓинѓиќ 20 години бил обезбедуван од полицијата, откри самиот тој. Причина за тоа што полицијата го штитела е информациите што тој ги поседувал за атентатот на премиерот но и повразноста со Земунскиот клан.

Не само што Чеда бил обезбедуван, под полициска зашита биле и неговите деца.Но, неодмна полицијата му кажала дека веќе нема да ги обезбедуваат децата.Тоа го налутило и објавил дека го откажува и неговото обезбедување.

Тој секојднедно добива закани на социјалните мрежи.

Наркомане, крајот е близу, ниту полицијата, ниту војската нема да те спасат, луѓето ќе судат за вас и за некои други.

Во друга пак се споменува неговото семејство.

Човек треба се остави да живее, но прво да се убие целото негово семејство за да види како е да жали за неговото семејство кога ќе ги нема.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.