Триесет и тригодишниот Б.М. од Белград, сопственик на ресторан кој беше уапсен во саботата за организирање забава во ек на пандемија денеска ја признал вината и е осуден на три месеци затвор.

како што пишува српски „Курир“, сопственикот е ослободен од притвор по склучувањето на спогодбата за признавање на кривично дело за непочитување на здравствените прописи за време на епидемијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.