Во тепачка што се случила на кејот на Сава во Белград тешко е повреден еден млад човек.

Како што јавуваат српските медиуми, група момчиња, наводно, го запалиле нападнатиот со навивачки факел и го удирале со тупаници и стапови, а побегнале кога ги слушнале полициските сирени.

Екипите на интервентната единица на српското министерство за внатрешни работи се на терен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.