Пет момчиња се повредени во сообраќајна несреќа што се случи синоќа во бањалучката населба Врбањ.

Автомобил „Мицубиши“ управуван од М.Ш учествувал во сообраќајна несреќа што се случила синоќа околу 22 часот на улицата „Раде Радиќ“ во Бања Лука.

Возилото го управувал 29-годишниот М.Ш.. Во несреќата повредени било и сопатниците Н.Р (25), М.Т. (23), А.Б. (26) и М.Ч. (29) сите се од Бања Лука.

Од полицијата известија дека возачот на автомобилот од засега непознати причини удрил во бетонски столб.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.