Од следниот месец од аеродромот во Кукуш ќе има летови со „Ер Албанија“ до две атрактивни дестинации по ниски цени, најави албанскиот премиер Еди Рама на својот фејсбук-профил.

Станува збор за летови до Цирих и Истанбул, чија цена ќе биде 1 евро плус аеродромски такси. Притоа, билетот до Цирих и до Истанбул ќе чини 12 евра, додека летот од Цирихкон Албанија ќе чини 28,66 евра, а од Истанбул 23 евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.