Двајца мигранти загинале, а 18 се повредени во масовна и крвава тепачка меѓу големи групи мигранти во близина на Бихаќ.

Како што соопшти полицијата на Унско-санскиот кантон во БиХ, утврдено е дека претепаните и настраданите се од Пакистан.  Другата група мигрнати избегале, а полицијата трага по нив.

Населението од Бихаќ и околината живеат во страв и се постојано цел на кражби од страна на мигрантите, кои во БиХ ги има десетина илјади. Поради тоа, жителите бараат мирантите да бидат дислоцираат од нивните места на живеење.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.