Ликвидациите на членови на црногорската мафија кои се случија во претходните неколку месеци се дело дело на 37 годишниот Саво. Л. Но тој не е непосреден извршител на егзекуциите туку тој ги наведувл жртвите или им помагал на убиците.

До пред некоја годинаа тој работел за „Шкаљарците“ и е „најзалужен“ за убиствата на Игор Дедовиќ и Стефан Стаматовиќ во Атина,како и за двете неодамнешни убиства на Крф.

 

Црногорската полиција знае дека Саво преминал кај „Кавачкиот“ клан и дека постојано го набљудуваат бидејќи и за него се водат две истраги. Полицијата има информации дека тој се крие во Шпанија и оти за помагање на убиствата наплатил неколку милиони евра.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.