Скандалот кој го објави потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски,   го пренесоа и  албанските медиуми.

Станува збор за скандал во кој на контроверзниот бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ, СДСМ и ДУИ му овозможуваат да создаде урбанистички хаос во Тетово и да заработи 200 милиони евра од тоа.

Клучното прашање, истакна Николоски  што се поставува е зошто немаше дебата за ова прашање , како е возможно Министерството за транспорт и врски во февруари да добие барање за одобрение на планот , а на 28 и веќе да го одобри и тоа само за 7 дена и како е возможно да се одобруваат вакви мултимилионски бизниси на контроверзна личност како поддржувач на радикални елементи, како на пример против ЕУ и Нато интеграции.Ова се добри прашања на кои Заев и Ахмети треба да одговорат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.