Најдобриот другар на Александар Вучиќ(45) кој денеска почина од коронавирусот,  Влада Бјелогрлиќ, бил дел од фамилијата на познатиот српски актер Драган Бјелогрлиќ.

На социјалните мрежи веќе се простуваат неговите блиски роднини и пријатели.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.