Тројцата убиени Срби од косовската полиција  се И.М., С.Н. и Б.М.

Игор Миленковиќ (50) e татко на две деца, а работел како возач на брза помош во Клиничко-болничкиот центар на Косовска Митровица.

Стефан Недељковиќ (31) беше од Звечан. Според мештаните е чесен и добар човек.Бојан Мијаиловиќ, кој исто така почина вчера, пред неколку месеци стана татко.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.