Страхиња Стојановиќ кој загина пред неколку денови во Белград е погребан во присуство на најблиските.Неговиот џип беше кренат во воздух а прежиевеа неговата девојка Соња Суарез.

Неутешни беа неговата мајка и девојката кои лелекаа по изгубениот син и партнер.

Сине мој, среќо моја.Се би дала да влезам внатре место тебе. Среќо моја, љубов моја со најмирна душа, најубав мој сине. Нема да ти кажам последен поздрав бидејќи од тебе не можам да се простам.До скоро видување-извика мајката.

30 годишниот Страхиња е погребна во семејна гробница која чинела 25.000 евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.