Најскапото возило изложено на Саемот за автомобили во Белград  го купи син на српски тајкун.

За Maserati MC 20 платил 295.200 евра, дознава „Информер.рс“.

-Автомобил вреден речиси 300.000 евра го купи млад човек чиј татко е еден од најбогатите луѓе во Србија и тоа пред отворањето на Саемот, а се очекува наскоро да заврши откупот и продажбата -велат од Саемот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.