Силно невреме ја зафатило Хрватска, пренесуваат тамошните медиуми.Поради силен ветер снемувало струја, а на патиштата паѓале гранки од дрвја.Покрај грмежите, во некои градови паѓал и крупен град.

Биле затворени и некои автопати. Како што наведуваат медиумите, на одредени места паѓало и снег.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.