Во центарот на главниот град на Црна Гора, Подгорица, утрово експлодира автомобил, а едно лице е во критична состојба.

„Едно лице е во животно загрозувачка состојба, во тек е реанимација. Правиме се што можеме“ , изјави директорот на клиничкиот центар Нермин Абдиќ.

Експлозијата се слушнала во поголемиот дел од градот, а очевидците за црногорските медиуми изјавиле дека автомобилот се движел кога експлодирал.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.