Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала ноќеска во 01:18 часот ја погоди Црна Гора.

Епицентарот на земјотресот бил на седум километри северно од Херцег Нови на длабочина од 10 километри. Засега нема информации за материјални штети.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.