Во многу градови во Србија вчера, во попладневните часови, паѓаше силен дожд, а потоа и град со големина на лешник. Во Белград, бурите започнаа околу 19,40 часот со силен дожд, ветар и град.

Силен дожд и град го погодија и Чачак по 19 часот. Град со големина на лешник паѓаше неколку минути, а дејствуваше и противградната заштита.

Невремето дојде и во Љиг, каде што исто паѓаше град.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.