Американскиот претседател Доналд Трамп едвај чека да го види својот турски колега Реџеп Тајип Ердоган, но тешко е да се најде некој друг во Вашингтон кој го споделува неговиот ентузијазам, коментира Си Ен Ен пред денешната посета на Ердоган на Вашингтон.

Американската телевизија посочува дека турскиот претседател е несакан гостин во многу делови на главниот град на САД.

За време на неговата последна посета, членовите на неговото обезбедување во конфронтација со демонстрантите, покажаа „див излив на авторитаризам“ на улиците на Вашингтон, оценува Си Ен Ен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.