Телевизијата „Н1“ во својата репортажа од селото Росоман пишува за плантажите со марихуана, врските со контроверзниот српски бинзимен Предраг Колувија, средбите на Рашковски во српската кафеана „Мрак“ во Ниш.

Вниманието на јавноста го привлече пишувањето на БИРН за тајниот состанок во нишката кафана Мрак, на кој, покрај другите, со Предраг Колувија бил и (тогашниот) генерален секретар на Владата на Македонија (Драги Рашковски)-пишува „Н1“.

Koлувија на јавноста е познат како човекот кој сакаше да го намести братот на претседателот Вучиќ. Бизнименот беше уапсен на пат кон Македонија каде требало да добие македонски пасош.

Целата репортажа на Н1

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.