Милорад Томиќ, поранешен телохранител на Војислав Шешељ тврди дека Жељко Ражнатовиќ Аркан не го поднесувал неговиот штитеник и оти немало да биде изненадување ако го ликвидира.

Имал среќа, вели Томиќ.

(фото: принтскрин „Во центар“)

Aркан би го „исчистил“ да не беше политичар но тоа ќе беше политичко убиство а тоа тешко би се испеглало.Кога веќе почнаа да се случуваат политички убиства на кого му беше гајле за некој Аркан. Шешељ се плашеше само од Земунскиот клан-откри Томиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.