Лидерот на Радикалната партија Војислав Шешељ, во емисијата „Хит твит“ имаше жесток дуел со еден од најконтроверзните политичари во Србија, Чеда Јовановиќ. Нивната полемика беше околу нобеловецот Хандке. Според Шешељ, Хандке ја доби наградата за публицистичко дело и оти е борец за човекови права.

Јовановиќ на тоа не согласи, велејќи дека во војните жртви имало на двете страни.

На тоа, Шешељ му одговори: Што ти е тебе, да не се предозира?

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.