Со маска од фудбалскиот клуб Панатинаикос, министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас ја пречека во грчкото МНР неговата колешка од Шпанија, Аранча Гонзалес Лаја, јави дописничката на МИА од Атина.

Дендиас, се чини дека реши, обичната бела или црна маска, денеска да ја замени со маска со знакот и името на неговиот омилен фудбалски клуб Панатинаикос.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.