Лидерот на партијата „Има таков народ“ Слави Трифунов реши да го врати мандатот за формирање влада поради недоволниот капацитет за коалицирање. Бојко Борисов го нарече плашливец и дека Слави имал доволно поддршка да состави влада.

Доколку Слави направеше влада премиерка ќе беше Антоанета Стефанова.Таа светска шампионка во шах која по завршувањето на кариерата влезе во политиката.Има 42 години и големи амбиции во светот на политиката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.