Силно невреме денеска попладне го погоди северозападниот дел на Босна и Херцеговина.

На регионалниот пад Чаѓавица – Бања Лика обилниот дожд, громовите и градот предизвикаа намалена видливост и го отежнаа сообраќајот.

Поради невремето гоголем број возачи ги паркираа автомобилите покрај патот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.