Откриени се нови детали од убиството на семејството Џокиќ во Србија.Како што пишува „Информер“ тие се убиени поради парите што ги носеле во багажникот од автомобилот со кој се возеле кобната вечер.

Во нивниот „Пасат“ наводно имало 100.000 евра скриени во резервното тркало.Кога биле киднапирани  се упатиле кон атарот на  селото Тесиќ кој воопшто не е во нивниот правец на движење.

Парите биле скриени во резервното тркало. Напаѓачот тоа добро го знаел и затоа се одлучил на ова злосторство. Кога возилото е пронајдено запалено, резервното тркало го немало.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.